Hunne Koninklijke Hoogheden Prinses Beatrix en Prinses Mabel zijn op woensdagavond 11 maart aanwezig bij de uitreiking van de Prins Friso Ingenieursprijs bij de TU Eindhoven. Voor de twaalfde keer draagt deze prijs de naam van wijlen Prins Friso, ingenieur werktuigbouwkunde en lucht- en ruimtevaarttechniek en lid van het KIVI.

Ingenieurs die zich onderscheiden in expertise, innoverend vermogen, maatschappelijke impact en ondernemerschap komen in aanmerking voor de jaarlijkse Prins Friso Ingenieursprijs. De winnaar mag zich een jaar lang Ingenieur van het Jaar noemen. De prijs is een initiatief van het Koninklijk Instituut Van Ingenieurs (KIVI), de beroepsvereniging van ingenieurs die in 1847 is opgericht. Met de jaarlijkse prijzen wil het KIVI ingenieurs en hun werk zichtbaar maken.

De drie finalisten van dit jaar zijn Dr. Kirsten Steinbusch, Ir. Martijn Otten en Ir. Martine Stam. De winnaar zet zich een jaar lang in als ambassadeur voor de techniek en alle ingenieurs.

In 2022 is, mede op voorzet van Prinses Mabel, de KIVI Engineering Student Team Award opgezet. Ook dit jaar wordt deze prijs uitgereikt aan het studententeam dat zich onderscheidt in de vier competenties: teamgeest, innovatiekracht, maatschappelijke impact en expertise. Dit jaar zijn de finalisten EduQuation, Formula Student Team Delft en Project March.

RVD, nr. 35