Hare Koninklijke Hoogheid Prinses Beatrix der Nederlanden is zaterdagmiddag 6 juni in Rotterdam aanwezig bij de viering van het 35e lustrum van de Koninklijke Roei- en Zeilvereeniging ‘De Maas’. Het 175-jarig jubileum van de watersportvereniging heeft als motto Boegbeelden & Bliktrekkers en wordt onder meer gevierd met een vlootschouw op de Maas.

Prinses Beatrix, beschermvrouwe van ‘De Maas’, woont in de sociëteit een plenair programma bij waar toelichting wordt gegeven op de historie van de vereniging, op de lustrumactiviteiten en op bijzondere sportieve en maatschappelijke prestaties. Aansluitend krijgt Prinses Beatrix een rondleiding door de sociëteit en bezoekt zij de vernieuwde Flyerzaal. Hier wordt stilgestaan bij de Nederlandse zeiler Conny van Rietschoten, de eerste winnaar van de zeilwedstrijd ‘Whitbread Round the World Race’. Van Rietschoten is de enige schipper die de zeilwedstrijd om de wereld twee keer heeft gewonnen.
Na de rondleiding neemt Prinses Beatrix als admiraal vanaf lemsteraak ‘Maasvogel’ de vlootschouw af.

De Koninklijke Roei- en Zeilvereeniging ‘De Maas’ heeft ongeveer tweeduizend leden en is hiermee één van de grootste watersportverenigingen van Nederland. De vereniging is in 1851 ontstaan als voortzetting van een aantal particuliere roei- en zeilclubs die actief waren op de Maas in Rotterdam. In mei 2001 was Prinses Beatrix, toen Koningin Beatrix, samen met Prins Claus en de Prins van Oranje aanwezig bij de viering van het 150-jarig jubileum van ’De Maas’.

RVD, nr. 135