De president van de Republiek Korea, Yoon Suk Yeol, bracht dinsdag 12 en woensdag 13 december 2023 een staatsbezoek aan Nederland. Hij werd daarbij vergezeld door zijn echtgenote Kim Keon Hee.
Ochtend
Welkomstceremonie
Koning Willem-Alexander en Koningin Máxima heetten de Koreaanse president en zijn vrouw officieel welkom op de Dam in Amsterdam. Nadat de delegaties waren voorgesteld, speelde de Marinierskapel de volksliederen van beide landen. Aansluitend vond de inspectie van de erewacht plaats.
In het Koninklijk Paleis Amsterdam werden vervolgens Nederlandse autoriteiten voorgesteld, waarna een receptie plaatsvond. Ook vond een privé-lunch plaats met het Koninklijk Paar.
Beeld: © RVD
De Koning en Koningin Máxima ontvangen de Koreaanse president en zijn vrouw met een welkomstceremonie.
Beeld: © Albert Nieboer
Schoolkinderen begroeten het Presidentieel en Koninklijk Paar tijdens de welkomstceremonie.
Kranslegging
President Yoon legde een krans bij het Nationaal Monument op de Dam.
Beeld: © RVD
President Yoon en zijn echtgenote lopen, samen met minister-president Rutte en burgemeester Halsema van Amsterdam, naar het Nationaal Monument op de Dam voor de kranslegging.
Beeld: © RVD
President Yoon en zijn vrouw leggen een krans bij het Nationaal Monument.
Middag
Bezoek ASML
Tijdens een bezoek aan ASML in Veldhoven vond er een dialoog met CEO’s uit de hightechsector plaats waarin de Nederlands-Koreaanse samenwerking werd besproken op het gebied van innovatie en ontwikkeling van de halfgeleiderindustrie (microchips). ASML levert technologie voor de productie van halfgeleiders met lithografieapparatuur, dit is een belangrijk exportproduct naar de Republiek Korea. De Koning en de president kregen vervolgens een rondleiding door de cleanroom waar de machines van ASML geproduceerd worden. De minister voor Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking was ook aanwezig bij dit bezoek.
Beeld: © ASML
De Koning en president Yoon krijgen een rondleiding door de cleanroom van ASML.
Avond
Staatsbanket
In de avond bood het Koninklijk Paar een staatsbanket aan in het Koninklijk Paleis Amsterdam. De Koning en de Koreaanse president hielden een toespraak.
Beeld: © RVD
Beeld: © RVD
De Koning houdt een toespraak tijdens het staatsbanket.
Beeld: © RVD
Ook president Yoon houdt een toespraak.