Keizer Naruhito van Japan bracht op woensdag 17 juni tot en met vrijdag 19 juni 2026 een staatsbezoek aan Nederland. Hij werd hierbij vergezeld door Keizerin Masako.
Ochtend
Bezoek Prinses Máxima Centrum
Vrijdagochtend bezochten Keizer Naruhito en Keizerin Masako, Koning Willem-Alexander en Koningin Máxima in Utrecht het Prinses Máxima Centrum voor kinderoncologie. Na een welkom door kinderen, hun ouders en medewerkers van het ziekenhuis bezochtt het gezelschap de onderzoeksvleugel. In het auditorium gaven wetenschappers toelichting op het Trial- en Datacentrum dat klinisch onderzoek faciliteert met kennis en data. Ook vertelden zij over de samenwerking met zorgcentra in Japan en over onderzoeken waaraan kinderen in zowel Nederland als Japan deelnemen. Aansluitend volgden rondetafelgesprekken met Japanse medewerkers van het Prinses Máxima Centrum en met medewerkers van het Trial- en Datacentrum. Hierna volgde een korte rondleiding met onder meer een bezoek aan een ouder-kindkamer.
Beeld: © Prinses Máxima Centrum / Patrick van Emst
Keizer Naruhito, Keizerin Masako, Koning Willem-Alexander en Koningin Máxima bezoeken het Prinses Máxima Centrum voor kinderoncologie.
Middag
Boom planten in het Amsterdamse Bos
In het Bloesempark in het Amsterdamse Bos plantte Keizer Naruhito een kersenboom. Dit is de eerste boom die werd geplant in het kader van de vernieuwing van het Bloesempark. Ook stond de Keizer in het park stil bij het monument ter nagedachtenis van de slachtoffers en getroffenen van de aardbeving en tsunami in Japan op 11 maart 2011. Het Bloesempark is een geliefde plek voor de Japanse gemeenschap in en rond Amsterdam. De vierhonderd kersenbomen waren in 2000 een gift van de Japanse vrouwenvereniging in Nederland en symboliseren de band tussen Nederland en Japan.